Konferencje / Warsztaty

Szkolenie dla trenerów piłki nożnej kobiet i dziewcząt.

4/09/2017 08:49

W dniu 03.09.2017 w auli Szkoły Mistrzostwa Sportowego i na boisku głównym Rekordu Bielsko Biała odbyła się pierwsza konferencja dedykowana dla Trenerów i Trenerek pracujących w piłce nożnej kobiet i dziewcząt.


Konferencja składała się z trzech bloków. W dwóch pierwszych dominowały tematy techniczno-taktyczne, a w trzecim psychologia sportu ukierunkowana na stres meczowy.

Po otwarciu konferencji przez wice Prezesa Śl.ZPN Czesława Biskupa jako pierwszy wykład miał Daniel Wojtasz. Trener Asystent w I Reprezentacji Kobiet poruszył tematy i zasady w grze ofensywnej. W trakcie multimedialnej prezentacji przedstawił Trenerom i Trenerkom swój pomysł na grę ofensywną w fazie otwarcia, budowania i finalizacji.

Kolejnym wykładowcą był Trener Ekstraligowego zespołu KKS Czarni Sosnowiec Grzegorz Majewski, który po krótkiej prezentacji w zajęciach praktycznych nawiązał do pierwszego tematu i zaprezentował fazę transferu z ofensywy do defensywny. Trening pokazowy odbył się na Reprezentacji Wojewódzkiej dziewcząt U16. Tutaj trzeba zaznaczyć i serdecznie podziękować zawodniczkom, które w nieprzychylnej pogodzie, przy padającym deszczu z pełnym zaangażowaniem i koncentracją przeprowadziły trening, który był również dla nich konsultacją Kadry Śląska przed pierwszym meczem eliminacyjnym z Opolskim ZPN.

Po zajęciach praktycznych i po 30 minutowej przerwie kawowej w ostatnim bloku Trener i psycholog sportu Tomasz Kaczmarski przedstawił sposoby "walki" z nastawieniem i stresem meczowym. W trakcie wykładu wszyscy uczestnicy konferencji w formie dwóch prostych ćwiczeń próbowali przestawić się z myślenia wynikowego na działania zadaniowe. 

Liczymy, że konferencja piłki nożnej kobiet i dziewcząt będzie cyklicznie powtarza i termin- pierwsza niedziela września- wejdzie na stałe w kalendarz Wydziału Szkolenia i wszystkich śląskich Trenerek i Trenerów, którzy z żeńską formuła piłki nożnej pracują na codzień.