niedziela, 12 lipiec 2020 09:53

Piłkarze wyklęci - Jerzy Adolf Wostal

Reprezentant Polski i napastnik AKS-u Chorzów został aresztowany we Lwowie za pomeczową rozmowę z kolegą z drużyny w języku niemieckim.

Znamy już komplet drużyn, które zagrają w Pucharze Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

piątek, 10 lipiec 2020 22:39

Uchwały Zarządu Śląskiego ZPN z 7 lipca

W dniu 7.07.2020 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Śl. ZPN. Zarząd podjął następujące uchwały:

Wywodzący się z Istebnej Dariusz Rucki piłkarskiego abecadła uczył się w Gwarku Zabrze. Jako 19-latek trafił do Górnika Zabrze i debiutując w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy wystąpił między innymi razem z Michałem Pazdanem.

Termin pierwszej kolejki rozgrywek Klasy okręgowej Podokręgów Racibórz-Rybnik wyznaczono na 1 sierpnia.

Na zebraniu przedstawicieli drużyn, które w sezonie 2020/2021 rywalizować będą w Klasie okręgowej Podokręgów Bielsko-Biała i Tychy, dokonano losowania par I kolejki.

11 drużyn z Podokręgu Katowice utworzyło podgrupę rozgrywek w Klasie okręgowej Katowice-Sosnowiec.

Znany z działalności w Wilkowicach oraz w Beskidzkim Okręgowym Związku Piłki Nożnej Marek Kubica rozpoczyna nowy etap jako prezes Podokręgu Bielsko-Biała.

Krzysztof Bernaś to człowiek związany z piłką w Dąbrowie Górniczej na dobre i na złe. Na boisku przez wiele lat był kapitanem, a w zarządzie RKS Zagłębie pełni funkcję wiceprezesa i oddaje klubowi całe serce.

Ostatnie zebranie Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kadencji 2016-2020 miało bardzo pracowity charakter. Najwięcej uchwał dotyczyło rozgrywek, które po okresie epidemii w sezonie 2020/2021 zostaną przeprowadzone w znacznie powiększonym gronie.

Strona 1 z 297